Životnost potrubí je dána použitým materiálem (kov, plast), kterou udávají mezi 60-140 lety. Ovšem při provozu potrubí bez úpravy vody dochází k jeho znehodnocení vodním kamenem, po 10 letech provozu se průměr zúží asi o polovinu. Čím je vyšší tvrdost vody, tím je vrstva nánosu vodního kamene větší. Náklady na výměnu jsou obrovské. Výměny potrubí umístěných ve stěnách, podlaze atp., znamená znehodnocení stěn, obkladů, dlažby, podlah. Tyto náklady jsou bez přehánění 15-20 x vyšší, než cena úpravy vody zařízením Anticalc®. Po jeho instalaci pracuje úpravna okamžitě. Ihned zastaví tvorbu nových nánosů a k odstranění starých nánosů dochází postupně v průběhu 6-9 měsících provozu. Tím lze dosáhnout životnosti potrubí udávané výrobcem.
Při vyšší teplotě je tvorba vodního kamene přibližně 5x vyšší. Teplovodní potrubí tak rychleji „zarůstá“ a životnost se radikálně snižuje. Efekt prodloužení životnosti stejně jako u studené vody. Navíc – při zaneseném potrubí se zvyšuje spotřeba energií na ohřev, neboť vodní kámen je dokonalý izolant.
Výrobce udává životnost 10-15 let, u teplé vody 5-7 let. Usazování kousků vodního kamene způsobuje kapání či protékání baterií – výměna těsnění (1x ročně). Zanesená hlava pákové baterie se většinou ovšem nedá opravit – nutná výměna. Cena kol. 1000 Kč, v bytě min. 2-3 kus. Nehledě na zarůstání sítek a perlátorů…
Automatické pračky používají množství regulačních a elektronických ovládacích prvků, které jsou ve styku s vodou. Jejich životnost je přímo závislá na kvalitě vody. Přímo jsou zasaženy elektromagnetické napouštěcí ventily, ohřívací tělesa, hladinové spínače, simerinky, rotační bubny a také ložiska. Používáním vody upravené zařízením Anticalc® se prodlouží doba životnosti na dobu uváděnou výrobcem – pračka může sloužit bez poruch způsobených vodním kamenem svých 15 let. Spotřeba prášků a aviváže klesne o 50 % při stejném pracím efektu! Prací prášky jsou totiž z větší části tvořeny změkčovadly vody a jen malou část tvoří odmašťovadla, vůně, bělidla atd. Při cenách těchto pracích prostředků – jistě zajímavé přímé úspory (viz Úspory) Vyšší energetická náročnost vodním kamenem zanesených topných částí je nasnadě. Nejdříve se musí ohřát kov, pak tvrdý nános (dokonalý izolant) a nakonec voda - spotřeba el.energie na ohřev stejného množství vody se sníží o 30 %!
Teplotou se zvyšuje tvorba vodního kamene. Čas ohřevu se prodlužuje – za stejných podmínek a na stejnou teplotu vody je třeba dodat až o 50 % více energie.
Bylo spočítáno, že už 4 microny nekovové vrstvy vápence na desce výměníku, snižují účinnost vodního čerpadla o 40 %. Za těchto okolností by bez úpravny Anticalc® (jiné úpravny) byl provoz čerpadla voda-voda technologickým nesmyslem.
Stejné problémy jako v domácnostech (kuchyně, vaření, praní, mytí, žehlení, chuť) jenom vše je mnohem dražší (kávovary, prádelny) V hotelech je množství záchodů, sprch ... Odpadá denní údržba kapajících záchodů a sprch, snadnější úklid, menší množství čistících prostředků atd.
Máme vypracovaný vynikající program pro současné ošetření společných i individuálních rozvodů a spotřebičů v celém obytném domě. Investice na základní ošetření proti znehodnocování společných i bytových rozvodů, všech praček a myček v domě, všech záchodů, kohoutků i sprch v celém domě se pohybuje kolem 600 Kč / jeden byt ! Návrh technického řešení vypracujeme zdarma a připravíme materiál pro projednání v orgánech družstva. Zavolejte na 800 100 731 pro bezplatnou konzultaci.
Obdoba jako u bojlerů. Při instalaci Anticalc® lze ušetřit 20 – 40 % nákladů na topení!! Kotel se nepřehřívá, pracuje v optimálním režimu, zůstává čistý.
Velmi výhodné z hlediska prostupnosti tepla vyhřívacím tělesem a podlahou (hřeje jak má i po letech). Ušetří se náklady na opravy či výměnu. (dlaždičky).
Do splachovací nádrže přitéká voda přes těleso plovákového ventilu. Dosáhne-li hladina okraje plováku, dojde k jeho uzavření a zastavení přítoku vody. Příčinou závady je, že plovákový ventil průchod neuzavře v důsledku zanesení malých otvorů vodním kamenem. Dlouhá doba plnění nádrže vodou je způsobena zaneseným prostorem okolo škrtícího kolíku a voda potom přetéká přes přepad do záchodové mísy. Vodní kámen ze zanesených součástek je potřeba odstraňovat nebo celé ústrojí vyměnit. Problém je i tvorba „biomasy“ – slizu, který rovněž poškozuje ústrojí a navíc je zdrojem bakterií. V kapitole Úspory zjistíte, kolik peněz nám doslova vykape do kanálu…
Problém usazování vodního kamene v tryskách – nefunkčnost, nutnost čištění a výměn. Použitím upravené vody není nutno čistit. Zanesené, ale ještě průchodné se časem uvolní.
I mikroskopický povlak vodního kamene ve vaně, umyvadle, toaletě, dřezu apod. je „semeništěm“ nečistot a bakterií. Povlak se díky úpravě netvoří a vaše děti se mohou bez obav koupat ve stejné vaně jako dospělí…
Pitná voda na vaření i přímou konzumaci chutná lépe (šťávy, káva, čaj, zmrzliny, led ..). Voda upravená zařízením Anticalc® si zachovává všechny důležité minerální látky!
Šetříme saponáty, změkčovadla, leštidla. Nevytváří se bílý povlak, prodlužuje se životnost.
Vápník ztrácí schopnost ulpívat na dlažbách, obkladech, bateriích, umyvadlech, vanách, dřezech, sklu apod. Stačí otřít s malým množstvím saponátu a opláchnout.
S podstatně menším množstvím pracích prostředků se po několikerém vyprání odstraní i „zažraná“ špína. Bílé prádlo není zašedlé. Tak jako se vápník usazuje na povrchu dřezu, tak se usazuje na vláknech prádla. V kapitole Problém je obrázek vlákna poškozeného vodním kamenem.
Velmi zatížený systém – vodní kámen se usazuje v trubkách a radiátorech. Protože teplota vody je vysoká, tvrdé usazeniny se tvoří velmi rychle. Kritická místa (kolínka, spoje) se stávají neprůchodnými, ventily kapou. Výhřevnost těles klesá při stále vyšší spotřebě energie. Anticalc® namontuje do autonomního cirkulačního systému ústředního topení.
Zalepené jako u prádla. Po úpravě není pleť suchá, nestahuje se, nesvědí – je hebká. Lupy mohou vymizet (podle příčiny) a vlasy jsou lesklé. Nedráždí a příznivě působí při kožních onemocněních.
Upravené krystalky minerálních látek lépe pronikají přes kapiláry rostlin do buněk, rostlina je lépe vyživována (cca o 20 % vyšší výnosy), je odolnější vůči parazitům a chorobám, je silnější, lépe roste. Na listech se neusazuje povlak bránící fotosyntéze. Ochrana trysek a potrubí zavlažovacích systémů. Úspora hnojiv.
Z vlastní firemní praxe – vynikající výsledky v napájecích systémech (drůbežárny, teletníky, stáje..). Bezporuchový plně funkční provoz, bez nutnosti výměn trysek, plynulé zásobování vodou, léky… Technologický ohřev vody, sociální zařízení pro zaměstnance atd.
Ochrana zařízení na ohřev a chlazení kapalin (vody, páry, mléka, oleje). Výměníkové stanice – ochrana nádrží, ventilů, potrubí. Čerpací stanice – celkově a zejména myčky aut. Ochrana okruhů s konstantním průtokem – ústřední topení, klimatizace, okruh chlazení kompresorů a čerpadel apod. Mycí linky – lahve, sklo atd. Ochrana plnících zařízení (nápoje), zavařovací zařízení (konzervárny) atd.
Zpravidla velmi tvrdá voda s množstvím vápníku a minerálů. Katastrofa pro ohřívací systémy, vlasy, pleť, prádlo, čaj ... Úprava vody je nezbytností i pokud se používá jen jako užitková.
Zařízení je zapojeno v autonomním cirkulačním systému bazénu společně s pískovým filtrem nebo jinými filtračními zařízeními. Menší spotřeba chemie, podstatně se omezí tvorba řas, odstraní se zelený povlak na stěnách bazénů. Po úpravě jsou bakterie sterilní a nemnoží se.
Upravená voda zvyšuje účinnost šamponů a vosků (podstatně nižší spotřeba při stejném efektu). Vyčistí se potrubí a trysky se nebudou dále zanášet. Životnost trysek dosáhle parametrů udávaných výrobcem a nemusí se vůbec čistit! Stejně tak úsady v odpadním systému myčky. Na autech nezůstávají bílé kapky.
znehodnocuje vodní kámen stejně jako v kovová. „Každý systém je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek“. Každé plastové potrubí končí nějakou kovovou částicí (kohoutek, ventily pračky…). Tam a ve spojích a ohybech (prošly tepelnou úpravou a jejich struktura je narušena) dochází k hromadění kamene o to víc. Plasty jsou navíc náchylné na tvorbu biomasy – řasy, bakterie (sliz), které Anticalc® také bezpečně řeší.
Jemné trysky zubařských vrtaček (drahé), plivátka, hadičky ... Ochrana spirál v zařízeních na výrobu destilované vody, příznivý vliv na lidský organismus. Kožní oddělení nemocnic. Kuchyně, prádelny…